1.Detský festival v Nitre

Detský festival patrí k obľúbeným miestam, ktoré s radosťou navštevujú deti, mládež a aj celé rodiny. Uskutočnil sa v júni 2019 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Podujatie trvalo tri dni. Organizátori ho pripravili už tretíkrát.

Podujatie je rodinne zameraný projekt a určený najmä pre deti. Stal obľúbeným miestom a programom a dramaturgiou je prispôsobený jednotlivým vekový kategóriám. Podľa veku a typu zábavy  bývajú rozdelené celé pavilóny na pocitovú, v ktorej sa konajú workshopy a veľtržnú časť.  Súčasťou bohatého programu sú pravidelne aj autogramiády športovcov, hercov, či spevákov.

 Pestrý program oslovil všetky vekové kategórie. Pavilóny boli rozdelené podľa veku a typu zábavy. Deti aj rodičia si prišli na svoje a v rámci detského sveta mohli nájsť všetko na jednom mieste.

Cieľom organizátorov bolo ponúknuť deťom priestor, aby mohli vyjadriť svoju tvorivosť a aj fantáziu a zároveň sa zabaviť. Každoročne opakujúce sa podujatie sa stretáva aj s mediálnou podporou. Atraktívna ponuka zábavy, športových a aj umeleckých aktivít prináša dni pre rodinnú pohodu a krásne spoločne strávený čas.

Program organizátori prispôsobili všetkým vekovým kategóriám od najmenších detí až po najstaršie. Deti do jedného roka sa mohli zapojiť do programu a skúsiť tradičné preteky lezúňov. 

Až tri pavilóny výstaviska ponúkli aj rôzne workshopy, divadelné i hudobné predstavenia. Pripravené boli aj prezentácie kuchárov a na svoje si mohli prísť najmä vyznávači zdravej stravy.

Počas festivalu sa deti stretli s rozprávkovými postavami a užili si aj nafukovacie atrakcie a aj kolotoče.