Na Donovaloch je mesto pre deti

Hlavné  mesto pre deti v rekreačnom stredisku funguje pod názvom  Donovalkovo. V meste sa deti môžu  hrať tak, ako kedysi ich rodičia. Bez internetu, tabletu, notebooku, či mobilu.. Mestečko pripomína, ako vyzerala detská zábava a hra a to nie iba hračkami, ale aj rôznymi detskými aktivitami ako sú napríklad naháňačka a schovávačka.

Rodičia zatiaľ môžu relaxovať, deti tu majú o zábavu je postarané. Ak dospelí nechcú platiť vstupné, môžu si dať kávu a zadarmo posedieť na terase Patty bistra priamo pri  detskom mestečku. Mestečko totiž nepostavili pre zábavu rodičov, ale z dôvodu, aby si oddýchli a zrelaxovali. 

            Mestečko má 23 domčekov, ktoré sú zmenšené tak, aby zapadli do detského sveta. Interaktívny areál pre rodiny na Donovaloch ponúka možnosť zábavy na aj celý deň.

Na malé princezné  čaká Snehulienka aj Popoluška, u ktorých si doma môžu dať koláčik a nápoj. V galérii sa zase môžu deti strihať, lepiť, maľovať a aj kresliť a následne svoje diela vystaviť, či si ich odniesť domov. Deti tu nájdu aj hasičskú zbrojnicu, autoservis i čerpaciu stanicu. Zábavu v Donovalkove koordinujú animátori .

V adventnom období žiarili svetlá a domčeky boli ozdobené prekrásnym vianočným dekoráciám. Každý z nich skrýval prekvapenia a tí, ktorí domčeky navštívili čakal úplne samostatný svet.

Cez zimu hlavné mesto detí vítalo návštevníkov s úplne novým zimným imidžom. Od začiatku decembra 2020 si mohli vianočnú atmosféru s rodinou v užiť v rozprávkovo ligotavom, zasneženom prostredí.

            Deti mohli vhodiť list so želaniami do jeho schránky, spraviť si  fotografie do rodinného albumu v čarovnom prostredí.  Čakali ich aj zvieratká.  K vianočnej atmosfére prispel aj  detský vianočný punč, ktorý si  návštevníci vychutnali pri tónoch vianočnej hudby.