Športový víkend Tatrách pre deti a ich rodičov

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry v spolupráci s obcou Štrba a agentúrou Be Cool pripravili športový víkend a oslavu Medzinárodného dňa detí pod názvom Tatranský deň detí. Podujatie sa  uskutočnilo 1. júna 2019 na Štrbskom Plese.

Pre návštevníkov boli pripravené detské behy, preteky na bicykloch, maľovanie na tvár, futbal, bedminton, basketbal, pumptracková dráha, florbalové ihrisko, atletika a aj golfový trenažér.

Súčasne sa konal  aj 7. ročník Rajec High Tatras Night Run. Bežci si mohli vybrať kratšiu päťkilometrovú trať, alebo dlhšiu 10 kilometrovú trať. Bežalo sa v okolí pokojného a v nočnom čase  aj  magického Štrbského plesa. Nočné behy mávajú netradičnú a najmä nezameniteľnú atmosféru. Obľubujú ich bežeckí nadšenci,  profesionáli, pre ktorých sú príjemným spestrením tréningového plánu.

Malí i dospelí návštevníci si počas podujatia na Medzinárodný deň detí prišli na svoje. Spoločnosť  účastníkom robili aj naše športové hviezdy.

Detskí športovci mohli ukázať, koľko majú síl  a mohli sa zapojiť sa do pretekov v behu alebo na bicykli. Pre víťazov boli pripravené fantastické ceny a každý súťažiaci dostal na pamiatku medailu aj tričko Športuj Slovensko na pamiatku. Vyhrať mohli i bicykle pre celú rodinu.